Menu:

Top 10:

5 ostatnich komentarzy:

 • LENOW: Chyba nie DevilNET tylko MyDevil.net :)

  Tak swoją drogą używam tego hostingu i mogę tylko...
  Czytaj więcej »
 • Karczma: Proponuje uzupełnić ranking o nowe firmy typu Atthost, Superhost, Zenbox itp...
  Czytaj więcej »
 • Albio: Dzisiaj Home, Nazwa i AZ odeszły do lamusa. Nie nadążają za trendami na rynku, tylko nowe firmy zape...
  Czytaj więcej »
 • Daniel: Nie polecam. Tak jak w pewnej klinice w Warszawie, po usunięciu ósemki nie ma żadnych powikłań. Nato...
  Czytaj więcej »
 • Zench: Cena usługi to nie wszystko. Liczy się pewność. Ja miałem wirtualki u wielu usługodawców, jednakże t...
  Czytaj więcej »

Jaki hosting oferuje darmowy SSL aby mieć strone z https?

SSL? Secure Sockets Layer, protokół dzięki któremu nasze witryny internetowe mogą być w pełni chronione, a także który zapewniają poufność przenoszenia danych, jakie wysyłamy za pośrednictwem Internetu. Określone certyfikaty SSL rejestruje się na daną nazwę domeny, które zawierają wszelkie niezbędne dane, a których sami zmienić nie możemy.

Kiedy powinniśmy postawić na certyfikat? W sytuacji, gdy prowadzimy sprzedaż w Internecie, gdy publikujemy różnorodne informacje, które wymagają naszego uwierzytelnienia, rejestracji, zalogowania, gdy przetwarzamy dane osobowe klientów lub innych użytkowników. Taki certyfikat będzie również dobry dla strony, na której konieczny jest login i hasło, gdzie przekazujemy poufne informacje i co ważne, gdy chcemy podnieść naszą pozycję w wyszukiwarkach.

Dziś chcielibyśmy zająć się tą tematyką, w odniesieniu do Let’s Encrypt, który to od 12 kwietnia 2016 roku, jako urząd certyfikacji, dostępny jest jako produkt publiczny. Dzięki takim projektom jak te, możemy otrzymać darmowe rozwiązania, dające nam użytkownikom mnóstwo korzyści i wartych uwagi usług.

Jak zapewnie wielu z nas wie, jeszcze nie tak dawno z tego typu rozwiązań korzystały jedynie popularne serwisy internetowe i firmy mające duży kapitał i duże możliwości. Certyfikaty SSL to duże bezpieczeństwo i ochrona, która dla wielu odgrywa bardzo istotne znaczenie. A mieć to za darmo?

Let’s Encrypt jest jednym z najbardziej popularnych serwisów, które tworzą certyfikaty SSL, darmowe certyfikaty, praktycznie niczym nie różniące się od tych, za które musimy płacić duże pieniądze. Są one typu DV - Domain Validation sprawdzane jest podstawowe uwierzytelnianie - czy podmiot może posługiwać się daną domeną ale w większości DV wystarcza do prowadzenia bezpiecznej strony.

Kto może nam zaoferować hosting współdzielony i darmowe certyfikaty SSL? To ta właśnie darmowa wersja dostępna jest w ofercie Progreso, OVH, SmartHost, czy Atthost.

Progreso.pl

Progreso w swojej ofercie posiada najnowszą wersję protokołu: TLS v1.2, do tego używając nowoczesnego zestawu szyfrów. Jest on najbardziej korzystny, a do tego najbezpieczniejszy. W testach Qualys SSL Labs posiadają one najwyższą ocenę. Jak otrzymać?

Logujemy się do Extranetu i tam wybieramy opcję zakładki WWW/strony WWW. Najeżdżamy na stronę, którą chcemy zabezpieczyć, a następnie klikamy na przycisk zabezpiecz ssl. Po tej operacji, wyskoczy nam okienko z niezbędnymi danymi. Tam musimy kliknąć w okienko zabezpiecz. I to wszystko! W ciągu niemal minuty wybrana przez nas strona będzie już dostępna w wersji szyfrowanej. Mając takie rozwiązanie, korzystamy z niego nie tylko my, bowiem wszyscy nasi klienci, którzy będą odwiedzać stronę, zyskując poczucie, że mają do czynienia z profesjonalną, rzetelną firmą, która bezpieczeństwo traktuje w sposób nadrzędny. Na takiej stronie internetowej wpisywanie danych osobowych, z pewnością nie jest dla takich klientów żadnym problemem. Co więcej, mając certyfikat, jesteśmy wyżej pozycjonowani w wyszukiwarce, a to z kolei wpływa na jeszcze większą efektywność w oglądaniu naszej strony, de facto wpływając na jeszcze większy sukces naszej strony, firmy, usługi.

OVH

Dzięki wprowadzeniu Let’s Encrypt i z tą firmą otrzymamy darmowe rozwiązania. Automatyczny dostęp, uproszczona procedura, wszystko za 0zł. Czyż można chcieć czegoś więcej? Jeśli więc szukasz firmy, która miałaby zaoferować Tobie hosting WWW, automatycznie dostaniesz w prezencie bezpieczeństwo i pełną ochronę swojej strony w postaci certyfikatów SSL. 90 dni ważne, a po tym upływie, automatycznie odnawiane. Każdy, kto decyduje się na taką opcję, dostaje stronę, która dla klientów, ale i dla nas samych jest odpowiednio chroniona, szczególnie, gdy chodzi o nasze dane osobowe, a do tego zyskuje lepszą pozycję w wyszukiwarce, co wpływa na jeszcze większą efektywność danej witryny.

W OVH mamy tzw multi-strony. Kiedyś mozna było ich dodawać nawet do 1000 do serwera. W dzisiejszej ofercie ilość multi-stron jest ograniczona do kilku ale szczęśliwcy majacy stare serwery t oferty pro jednym klikiem mogą wygenerować ssl dla setki domen. Po kliku na "wygeneruj ponownie certyfikat" po godzinie lub dwóch jak przy domenie bedzie zielony przycisk "aktywny" mozemy przekierowywac nasza domene pod https w OVH robiąc to na port 80 czyli:
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://mojadomena_pl/$1 [R,L]

SmartHost

I w tej firmie będzie można otrzymać stronę z darmową opcją jej zabezpieczenia w postaci certyfikatu SSL. Dzięki temu szyfrowane będzie wszystko tak, by zapewnić użytkownikom danej strony pełne bezpieczeństwo. I profesjonalizm w oczach klientów i lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Tak wiele korzyści, bez jakichkolwiek opłat.

Atthost

I z tą firmą otrzymamy darmowe certyfikaty SSL od Let’s Encrypt. Dzięki nim będziemy mogli zabezpieczyć zarówno małą stronę, ale i taką o większym zasięgu, jak również i strony e-commerce. Rozwiązanie jest więc dobre zarówno dla prostej strony, dla bloga, forum, czy dużego sklepu, w którym dokonujemy płatności. Rejestracja, logowanie, opłacanie- z szyfrowaniem nie będzie to dla nas żadnym problemem.

Po co płacić, jeśli można mieć to za darmo? Po co wydawać pieniądze, jeśli takie same rozwiązania możemy otrzymać, nie wydając na to zupełnie nic? Dziś certyfikaty SSL, darmowe certyfikaty to potęga, które zaczyna oferować coraz więcej firm. Jeśli więc chcemy zdecydować się na hosting, na pewno warto wziąć pod uwagę jedne z powyższych pozycji, bowiem możemy zaoszczędzić na tym naprawdę spore pieniądze. A każdemu z nas powinno nam tym zależeć najbardziej, prawda?

Oprócz w/w firm hosting z darmowym SSL'em oferują

- HostingHouse
- Hostit
- Fullnet
- MyDevil.Net
- XStorm
- Zenbox

Jeżeli masz hosting z darmowym SSL zgłoś sie tutaj, dopiszemy twoją firmę hostingową do listy

darmowy-ssl-https

 

Komentarze:

 • Albio » (raport)

  Dzisiaj Home, Nazwa i AZ odeszły do lamusa. Nie nadążają za trendami na rynku, tylko nowe firmy zapewniają nowe technologie i tanie usługi hostingowe.

  Data dodania: 14 01 2018
 • LENOW » (raport)

  Chyba nie DevilNET tylko MyDevil.net :)

  Tak swoją drogą używam tego hostingu i mogę tylko polecić. Darmowy SSL to tylko jeden z wielu smaczków dostępnych tam. Poza tym: MySQL, Mongo, Posgres, Python, Ruby, Java, Node, C i inne języki do tego dyski SSD, brak limitów CPU i ZFS... Prawie jak w niebie! ;)

  Jak ktoś chce to mogę podzielić się kodem rabatowym. :>

  Data dodania: 25 02 2018

Dodaj swój komentarz »